Menu

+420 603 454 253 +420 605 279 232 +420 604 838 859
Platební karty
visa.gif, 0 kB visa-electron.gif, 0 kB mastercard.gif, 0 kB maestro.gif, 0 kB
Vaše doporučení

Klára Ivanová
LATUS CZ s.r.o.:
"Auta si necháváme „u Pospíšilů“ mýt už dlouhá léta a vždy jsme velice spokojeni. S termínem nám tu vyjdou pokaždé vstříc podle našich potřeb, auta jsou perfektně čistá, interiér voní. K tomu milý personál :-). Doporučuji."

Další reference

Úvodní stránka » Šetrné ruční mytí a čištění aut » Nejčastěji kladené otázky k ručnímu mytí a čištění aut

Nejčastěji kladené otázky k ručnímu mytí a čištění aut

Co se stane při pravidelnějším užívání kartáčových myček?

 1. Nejdříve lak karoserie začne ztrácet lesk a později se dokonce objeví i pravidelné „škrábance“.
 2. Nedokonalé umytí i vysušení vozidla.

Proč dochází v kartáčových myčkách k nedokonalému mytí a poškození laku?

 1. Kartáče v běžných myčkách jsou nastaveny univerzálně a nemohou se přizpůsobit přesným tvarům Vašeho vozidla, tlak kartáčů je nerovnoměrný a především mytí je velice nešetrné (jistě mnoho z Vás má nějakou špatnou zkušenost jako třeba zlomení antény, hluboké rýhy v karoserii, utrhnutí zpětného zrcátka atd.).
 2. Ve špatně vymývaných kartáčích mycí linky zůstávají zbytky písku a v tomto spojení bohužel způsobí uživatelům takto umývaných vozidel, drobné, leč oku viditelné „škrábance“ a ztrátu lesku.

Je mytí vozidla „před domem na chodníku“ pro lak také nebezpečné?

Ano, i v tomto případě dochází k nevratnému narušení laku. Mnoho našich zákazníků k nám přijelo s velmi poškrábaným lakem a na naši otázku, jak svůj vůz myjí, odpovědělo: „ Samozřejmě, umývám ho jen ručně před domem“!

A to je ve většině případů obrovský problém. Aby se zajistilo šetrné mytí bez škrábanců, musí být karoserie nejprve důkladně spláchnuta vč. podběhů a podvozku, aby při následném styku s houbou nedošlo k poškrábání karoserie a málokdo má k dispozici výkonný tlakový přístroj.

Jaké jsou výhody ručního mytí karoserie?

 1. Vzhledem k tomu, že ruční mytí se opravdu provádí ručně, tedy lidskou rukou, můžeme hovořit, že se jedná o nejšetrnější přístup.
 2. Vozidlo se před jakýmkoliv mycím zásahem důkladně očistí výkonným tlakovým přístrojem, aby se z povrchu odstranil prach, písek a bláto,vč. podběhů a podvozku.
 3. Lidská ruka může i do míst, kam se stroj vzhledem k jeho univerzálnímu nastavení nedostane.
 4. Pracovník se může zaměřit na místa více znečištěná.
 5. Při každém mytí se u nás používá výhradně šampon s voskem, tím pádem i při základním mytí je dodána základní ochrana laku před vnějšími vlivy.
 6. Za použití chemie je odstraněn hmyz z přední části karoserie
 7. Na závěr je vůz ručně vysušen s péčí o každý kousek karoserie

Nezapomeňte, že vůz, který je po celou dobu užívání myt ručně, bude mít navíc při prodeji výrazně vyšší cenu!!!

Jaké další práce v naší firmě provádíme?

V našem centru ručního mytí naleznete veškeré práce spojené s očistou Vašeho vozidla od A-Z. Na jednotlivé služby se používají pouze určené profesionální autokosmetické přípravky. Samozřejmostí je i 100% dodržení pracovního postupu, aby se tak dosáhlo maximálního vyčištění a tím i spokojenosti klienta.

Zákazník si může jednotlivé služby sám kombinovat, tzv. „ušít si kabát na míru“ nebo si nechat poradit od přijímacího technika, který svým cvičeným okem zcela jistě přesně určí co Váš vůz potřebuje. Po vzájemné domluvě Vám přijímací technik sdělí přibližný čas a přesnou částku provedené práce.